}

Пошук у блозі

День Вишиванки – День Родоводу

19 травня 2022 року- третій четвер травня
День вишиванки
Сорочку мати сину вишивала
І душу, й серце в вишивку вкладала.
Як пам’яті народної відлунки,
На полотні з’являлись візерунки,
Де кожен хрестик - то життєві миті...
Мережила по білому блакиттю,
Лягала ниточка до ниточки мрійливо -
Дитині б долю вишити щасливу,
Щоб оберегом стала для синочка
Руками неньки вишита сорочка.
 автор Анатолій Черняхівський

Для українця вишиванка – не просто одяг. Це щось дуже особливе: особисте, рідне, святе. Вишивка – як символ, який зберігає його коріння, ідентичність, розуміння себе. Це наша історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво наших предків, душа нашого народу. Та більше того, у вишивці зашифровано наш генетичний код.

Проаналізувавши старовинні та сучасніші зразки вишивок, можна умовно скласти своєрідний атлас регіонів України за типовими для них візерунками, орнаментами і символами, техніками і кольорами. 
 
 Більше дізнатися про вишиванки ти зможеш переглянувши краєзнавчу відеоподорож:

 

Вікторина до Дня вишиванки

 

8 і 9 травня – День Пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Цього року пам’ятні дати 8 і 9 травня – Україна відзначає в умовах повномасштабної військової агресії Росії проти України, що супроводжується численними воєнними злочинами з боку російської армії.
У ці дні ми вшановуємо пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, усіх загиблих під час Другої світової війни, що стала найбільшою катастрофою в історії людства. Надзвичайно велику ціну заплатили наші пращури за Перемогу. Упродовж 1939–1945 років загинуло понад вісім мільйонів українців.

Вічна пам'ять героям, які поклали життя за свободу та справедливість.

Слава тим, хто сьогодні бореться за нашу країну! Миру всім!

https://www.youtube.com/watch?v=GJPH2pP6uzc 

День Матері в Україні

Серед безлічі свят, які вшановує людство, є одне, що близьке кожній людині на Землі – День Матері. В Україні свято Матері традиційно відзначають у другу неділю травня, тому кожного року це різна дата. У 2022 році День матері відзначають 8 травня. Не випадково травень обрали для цього свята – це місяць Пречистої Діви Марії, до якої ще українські козаки та князі зверталися по допомогу та заступництво. Навіть для древніх слов’ян цей місяць був особливим: вони вважали, що природа-мати пишно одягає свою дочку-землю квітами та зеленню, аби та дарувала людям життя.

Мама – найдорожча людина для багатьох із нас. Вона дала життя, оточила безмежною любов’ю, турботою та ласкою, виховала. Невипадково від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть у дружній родині й під опікою щасливої матері. День матері – це особливе свято, коли можна ще раз нагадати найдорожчій людині, як ви її цінуєте і любите.

Publish at Calameo   http://bibl.kharkiv.ua/