}

Пошук у блозі

30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек

Це свято свідчить про глибоку повагу народу до своєї духовної спадщини, освіти, науки і культури, а також про визнання історичної ролі бібліотеки у житті суспільства.

Сьогодні книгозбірні – це інформаційні, культурні, освітні заклади, які роблять вагомий внесок у розвиток українського державотворення, сприяють розбудові громадянського суспільства. У всі часи бібліотека була джерелом отримання різноманітних знань, накопичених людством. Книга і сьогодні залишається джерелом інформації, а бібліотекар – хранителем і двигуном людської культури. І поки військові відвойовують загарбані окупантами території на фронті, українська бібліотека стає центром інформаційної боротьби.

Письменник - ювіляр Стівен Кінг підтримує Україну

21 вересня святкує 75-річчя культовий американський письменник Стівен Кінг. 55 опублікованих романів, понад 100 екранізацій його творів, багатотисячні гонорари та мільйони фанатів у всьому світі — навряд чи хтось із сучасних авторів може зрівнятися з Кінгом у популярності. 
Цього року Стівен Кінг проявив себе як палкий прихильник України. Починаючи з перших днів повномасштабної війни, Кінг уважно стежить за перебігом подій у нашій країні. Одним з перших серед світових письменників відмовився видавати свої книжки в росії, ініціював у твіттері гештег #putinlies, закликавши людей не вірити російським ЗМІ, а ще — блискуче, саркастично жартує про невдачі російської армії на фронті, паралельно радіючи успіхам ЗСУ. Найкращі цитати письменника Стівена Кінга на підтримку України читайте нижче.

"Це війна Путіна. Від його рук гинуть жінки та діти. Важливо, щоб росіяни розуміли, що відбувається. Життєво важливо зруйнувати стіну дезінформації"

"Продовжуй, Володимире. Україна спустошить твою скарбницю та знекровить вас"

"Путін припустив, що має справу з болонкою. Але те, що він отримав, виявилося росомахою. Слава Україні!"

Це твіт від 14 травня. Підписникам Стівена Кінга твіт дуже сподобався: у відповідь письменник дістав 100 тисяч уподобайок та майже дві тисячі коментарів. Допис Кінга, безумовно, в певному сенсі виражає думку багатьох західних експертів, політиків та державних діячів: Україна виявилася набагато потужнішою, ніж очікував світ.

Ми за мир

 21 вересня – Міжнародний день миру
З 1981 року за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН 21 вересня стало днем всесвітньої відмови від насильства та вогню. В Україні День миру відзначають з 2002 року, згідно з Президентським Указом від 5 лютого 2002 року. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Мир не означає програти війну, мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і заможного майбутнього. ООН закликає всі країни світу зупинити військові дії та припинити проливати кров. Цей день для того, аби спонукати окремих людей, групи та громади на всій планеті до осмислення проблем миру, обміну інформацією та практичним досвідом його досягнення.Ми за мир Слова: Марiчка Бiлiвська (Гошовська), Оксана Первова-Рошка Музика: Оксана Первова-Рошка
https://youtu.be/6VpRt8w-_7U

Електронні інтерактивні підручники для українських вчителів

Понад 60 посібників створила компанія EdPro за програмами МОН України для вчителів різних предметів на кожен урок програми. Загалом майже 300 підручників та книг для навчання на уроках та позашкільної роботи у 2022 році є у вільному доступі.

Електронні підручники можна відкривати в браузері або в програмі, створивши свій обліковий запис. Також користувачі зможуть скористатися інтерактивним наповненням: відео, 3D, цифрові уроки, підібрані корисні посилання з різних ресурсів в інтернеті, які містяться в посібниках.
Безоплатний доступ триватиме до 31 грудня 2022 року як у програмі mozaBook, так і на сайті mozaWeb. Такий варіант є рятівним для вчителів, які не мають доступу до паперових підручників, а також дуже допомагає на дистанційному та очному навчанні.
https://osvitoria.media/.../elektronni-interaktyvni.../

Календар знаменних і пам'ятних дат на 2022-2023 навчальний рік

У Календарі зібрано всі найважливіші дати, які Україна та країни світу відзначатимуть упродовж наступного навчального року. Матеріали Календаря нададуть допомогу в плануванні роботи на рік, календарному плануванні, підготовці культурно-просвітницьких заходів тощо.
ВЕРЕСЕНЬ
01.09 – День знань
02.09 – 1945 – Закінчення Другої світової війни.
05.09 – 75 років від дня народження Миколи Петровича Мозгового (1947-2010), українського композитора, естрадного співака.
06.09 - 125 років від дня народження Івана Кіндратовича Микитенко (1897–1937), українського письменника.
08.09- Міжнародний день писемності . Відзначається згідно з Резолюцією Генеральної конференції ЮНЕСКО щорічно.
Міжнародний день солідарності журналістів .
-Міжнародний день краси.
10.09 – День фізичної культури і спорту .
День українського кіно .
11.09 - 160 років від дня народження О'Генрі (1862–1910), американського письменника;
Міжнародний день дерунів
15.09 – Міжнародний день демократії . Проголошено Генеральною асамблеєю ООН 8 листопада 2007 року;
День народження GOOGLE
19.09– 80 років від дня народження Євгена Федоровича Станковича (1942), українського композитора;
День народження смайлика;
-Міжнародний день батька.
21.09 – Міжнародний день світу;
-190 років із дня смерті Вальтера Скотта (1771–1832), англійського та шотландського письменника;
-75 років від народження американського письменника, «короля жахів», Стівена Едвіна Кінга.
23.09 – 150 років від дня народження Соломії Амвросіївни Крушельницької (1872–1952), української оперної співачки.
25.09 – 90 років від дня народження Анатолія Борисовича Солов'яненка (1932–1999), українського співака, громадського діяча.
29.09 – 475 років від дня народження іспанського письменника, поета Мігеля де Сервантеса Сааведрі (1547–1616).
30.09 – Всеукраїнський день бібліотек.