Щорічно на 21 листопада припадає для українців два свята: День Святого Архистратига Михаїла і День Гідності та Свободи.
В традиційній українській культурі Святого Михаїла вважають Воєначальником Небесним, покровителем воїнів, які борються за правду, а також захисником християн від видимих і невидимих ворогів. Його образ уособлює перемогу добра над злом, боротьбу за правду та справедливість.
В традиційній українській культурі Святого Михаїла вважають Воєначальником Небесним, покровителем воїнів, які борються за правду, а також захисником християн від видимих і невидимих ворогів. Його образ уособлює перемогу добра над злом, боротьбу за правду та справедливість.
Пам'ятник Архангелу Михаїлу на Майдані Незалежності |
Від часів Київській Русі під його захистом перебуває славетне місто Київ. На честь Архангела Михаїла була названа велика кількість церков по всій Україні, основною спорудою є Михайлівський Золотоверхий собор в Києві.
Щорічне відзначення Дня Гідності та Свободи було засноване 13 листопада 2014 року. Рівно вісім років тому в Україні сотні молодих людей вийшли на Майдан Незалежності з мирним протестом проти призупинення курсу на євроінтеграцію.
21 листопада 2013 року тодішнім урядом під керівництвом Миколи Азарова було ухвалено рішення про призупинення підготовки до асоціації України з ЄС. Це відбулось за декілька днів до підписання угоди про асоціацію. Уряд аргументував своє рішення погрозами Росії ввести економічні санкції у випадку підписання угоди. Ввечері 21 листопада перші незгодні з таким рішенням влади вийшли на протести. На Майдані Незалежності люди почали збиратися близько 22:00 і до кінця доби учасників мітингу нараховувалось близько 1500 осіб. На Майдан прийшли журналісти, громадські активісти, опозиційні політичні лідери, студенти.
І це був тільки початок. Пік Революції Гідності відбувся 18−20 лютого. Тоді сталися криваві сутички в центрі Києва, підпалення Будинку профспілок і розстріл багатьох євромайданівців, які стали Героями Небесної сотні. Революція призвела до численних людських жертв і закінчилася поваленням режиму Януковича і втечею експрезидента.
Росія, користуючись ослабленням влади у Києві та порушуючи Будапештський меморандум, анексувала Крим і розв'язала війну на Донбасі, яка триває до сьогодні.
Цей день – символ боротьби і перемоги, символ єднання заради найвищих ідеалів цивілізованого світу. Пишаймося нашими співвітчизниками, які всупереч жорстокому тиску антидемократичного режиму об’єдналися і відстояли своє право на вибір достойного життя. Наслідки тих подій ми відчуваємо на собі й досі, боротьба за суверенітет і територіальну цілісність досі незавершена.
Джерела: ІА «Вчасно»- https://vchasnoua.com/donbass/63073-foto-video-den-hidnosti-ta-svobody-v-ukraini-vidznachaiut-shostu-richnytsiu-pochatku-yevromaidanu; сайт"ICTV" - https://ictv.ua/ua/
Інтерактивний плакат до Дня Гідності і Свободи
Немає коментарів:
Дописати коментар